Svojsíkův závod 2013 – stezkou Xapatánu

SKAUTSKÁ UNIVERZITA 216 Mělník – Katedra historie a dobrodružství vyhlašuje výběrové řízení na skupiny členů expedice pod vedením profesora Ing. Miroslava „Pytlika“ ČEMUSE a jeho asistenta Tomáše SRBA po stezkách Xapatanu.

V samém srdci Mexika ve státě San Luis Potosí, jehož jméno značí v kečuánštitě „bohatství“, se nachází mýtické místo zvané Xapatan. Legenda praví, že xapatánští bohové na sebe brali všemožné podoby – lidí, zvířat nebo věcí. Každý obyvatel získal jednou ve svém životě magický svitek s popisem sošky a musel se odebrat na tajemné posvátné místo, aby tam hledal jednu ze sošek, která jej měla v jeho životě ochraňovat. Do každé sošky však je zasazen drahokam a tak se stalo, že jeden muž chtěl odnést všechny sošky. Bohové se rozhněvali, zajali ho a na jedinou stezku vedoucí k posvátnému místu nastražili pasti a překážky, k nimž postavili své strážce Olméky a Amazonky.

Profesoru a jeho asistentu se na jedné z jejich mnoha výprav podařilo získat několik „dle legend magických“ svitků s popisem sošek. Rozhodli se proto zorganizovat několik skupin dobrodruhů, které by se vydaly po stezkách Xapatánu.

SKAUTSKÁ UNIVERZITA 216 Mělník již dříve vyhradila pro Katedru historie a dobrodružství prostředky na podobné výpravy a tak je nyní již jisté, že bude tato expedice (či spíše několik samostatných výprav) zorganizována.

Každá družina skautek či skautů z oddílů skautského okresu 216 Mělník se může k účasti na výpravě přihlásit pomocí přiloženého formuláře (viz.příloha) a to nejlépe elektronicky (scan či vyplněný elektronický formulář) na mail expedice (písemnou podobu, bude třeba předat v základním táboře expedice).

Základní tábor expedice bude zbudován na GPS souřadnicích 50°14’9.785″N, 14°35’37.129″E a celá expedice započne dne 16.3.2013 prvním společným briefingem v 9:00, následně pak budou jednotlivé výpravy vysílány na stezky Xapatanu.

V případě nějakých změn Vás budeme informovat společně s upřesňujícími informacemi.

Za sekretariát Katedry historie a dobrodružství

Tomáš „BuBy“ PETRŽÍLEK

Sekretář Katedry historie a dobrodružství

Příspěvek byl publikován v rubrice Svojsíkův závod. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.