Přežít! – základní kolo SZ

Přihlašování družin:https://zavody.skaut.cz/zavod/500-prezit
Zahájení:8:15 – 8:30 dle dojezdu autobusu
Předpokládaný konec:19:00 – 19:30 až bude hotovo, tak bude hotovo
doprava TAM:V režii oddílů (na Mělník nebo rovnou na základnu). Z Mělníka bude od vlakového nádraží v 8:00 odjíždět pronajatý autobus.
doprava ZPĚT:Pronajatý autobus bude zavážet až do Neratovic a Kostelce. Vlastní odvoz je také možný (auta musí zůstávat u rybníka).
Povinné vybavení družiny:Kotlík
Kuchařské náčiní
Sekera
Lékárnička
Toaleťák
Sedák na lezení
Buzola
!! Mobil s aplikací MAPY.CZ (off-line mapy) a QR čtečkou
Doporučené: powerbanka
Vybavení jednotlivce:Blok + tužka/propiska
Šátek
Jídlo a pití na celý den (večeři si bude družina vařit v rámci závodu)
Lžíce + ešus/miska
Nůž
KPZ
Pláštěnka
!! vhodné oblečení s ohledem na počasí !!
!! dobrá obuv do terénu !!
Kroj (zahájení a vyhlášení proběhne v kroji, závod může družina absolvovat v krojích, nebo se převléci – vždy ale musí mít šátky na krku)
Obsah modulu ZÁVOD:první pomoc, krizové situace a jejich řešení, hledání informací, 2x řešení konkrétního problému, 2x pozorování všímavost usuzování
Obsah modulu BRÁNY:schopnost rádce řídit družinu, 2x schopnost překonat se, 4x fyzická zdatnost, 4x manuální zručnost, 3x všeobecné znalosti, 4x znalost přírodnin
Obsah modulu PŘEŽITÍ:vaření jídla, orientace v přírodním terénu, úklid tábořiště

Rádce družiny určí člena, který bude provádět fotodokumentaci družiny během závodu. Řádné předání fotodokumentace tvoří část brány Schopnost rádce řídit družinu.